Szybki kredyt bez zaświadczeń

kredyt bez zaświadczeńPotrzebujesz szybko gotówki? Chcesz to załatwić jak najszybciej i bez zbędnych formalności? A może nie masz możliwości załatwić koniecznych zaświadczeń? Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku są szybkie pożyczki na dowód, bez żadnych zaświadczeń, dostępne w różnych instytucjach poza- i parabankowych. Ale i w samych bankach możemy znaleźć oferty szybkich kredytów na dowód. A zatem co wybrać? Która oferta jest najbardziej atrakcyjna pod względem finansowym? O tym słów kilka poniżej.

Instytucje poza- i parabankowe takie, jak np. Provident czy SKOK, udzielają szybkich pożyczek, nie sprawdzając naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), choć z wolna zaczyna się to zmieniać. Instytucje te, jako że nie działają w oparciu o prawo bankowe, nie udzielają kredytów jako takich, a jedynie pożyczek gotówkowych. Ponadto w związku z tym, że instytucje te nie są bankami w świetle prawa bankowego, mogą ustalać koszt uruchomienia pożyczki na dowolnym poziomie. W ten sposób omijają ustawę anty lichwiarską, która stanowi, że oprocentowanie nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej NBP. I faktycznie w przypadku pożyczek udzielanych przez opisywane instytucje, nie przekracza ona tej wartości, ale za to prowizja jest ustalana na tak wysokim poziomie, że częstokroć klient musi spłacić dwa razy większą sumę niż pożyczył. Mimo to, ta oferta może okazać się najlepszą dla osób, które wiedzą, że mają nie do końca jasną historię kredytową i wolałyby, by nie sprawdzano jej w BIK. Decydując się na pożyczkę w tego typu instytucji, należy dokładnie dowiedzieć się o wszystkie dodatkowe opłaty, ponieważ bardzo łatwo możemy trafić na oszusta. Dlatego też, jeśli wybierzemy tego typu ofertę, najlepiej będzie zwrócić się do znanej, działającej od dłuższego czasu instytucji, a i tak należy zawsze rozpytać o wszelkie szczegóły dotyczące pożyczki oraz przeczytać dokładnie umowę, by uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

Szybka gotówka

W ofercie wspomnianych instytucji znajdują się również często błyskawiczne pożyczki, zwane „chwilówkami”. Są to pożyczki w niewielkiej kwocie udzielane na bardzo krótki okres, od dwu tygodni do miesiąca. Ich niewątpliwym atutem jest to, że nie są wymagane żadne zaświadczenia ani poręczyciele. Jednak oprocentowanie tego typu pożyczek jest astronomiczne. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi w ich przypadku nawet kilkaset procent! Mimo to, jest to niewątpliwie najszybszy sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

bez zaświadczeńNie trzeba jednak szukać niepewnych i często kosztownych pożyczek w instytucjach pozabankowych. Warto dowiedzieć się w swoim banku o szybki kredyt bez zaświadczeń. Tego typu pozycje znajdują się w ofertach większości banków. Są one dostępne dla zaufanych klientów, których historia kredytowa jest znana i nigdy nie było z nią problemu oraz, niekiedy, przedstawiciele wyjątkowo zaufanych zawodów (zdaniem banku oczywiście). Wadą tych kredytów jest to, że opiewają one na niższe kwoty (maksymalnie do 150.000 zł), mają krótszy okres spłaty (do 72. miesięcy) i zazwyczaj mają wyższe oprocentowanie, wynikające z tego, że bank, udzielając takiego kredytu, ponosi większe niż zazwyczaj ryzyko. Mimo to, szybki kredyt bez zaświadczeń lub „na dowód”, wzięty w banku, jest bezpieczniejszą i tańszą opcją niż pożyczka zaciągnięta w instytucji pozabankowej.

Podsumowując – wybór szybkiej pożyczki czy też szybkiego kredytu nie jest łatwy. Tego typu pożyczki, to zazwyczaj, niezależnie od tego, dokąd się udamy, wyższe oprocentowanie i wyższa prowizja. Może zatem warto poczekać dłuższą chwilę na poprawę naszej sytuacji finansowej lub zdecydować się na nieco dłuższe zobowiązanie w sprawdzonej instytucji finansowej.

Myśl przewodnia

Nim zdecydujemy się na szybki kredyt, czy to w instytucji bankowej czy parabankowej, powinniśmy dobrze przemyśleć, czy faktycznie dodatkowa gotówka jest nam niezbędna. Wszak otrzymać tego typu pożyczkę można stosunkowo łatwo, ale całkowity koszt tego typu zobowiązania, może w rezultacie okazać się zupełnie nieopłacalny.